Masaż limfatyczny w trosce o zdrowie

Na czym polega masaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy. Polega on na uciskaniu i pocieraniu skóry za pomocą określonych technik i specjalistycznych ruchów w taki sposób, aby przepchnąć nagromadzoną limfę np. z miejsca obrzęku. Ten rodzaj masażu pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając ogólny stan organizmu. W wyniku odpowiedniej stymulacji właściwych punktów na ciele pacjenta, następuje poprawa pracy komórek, a także odpowiednia regulacja krążenia krwi i funkcjonowania wszystkich organów wewnętrznych.

Jakie efekty przynosi masaż limfatyczny?

Masowana podczas zabiegu limfatycznego skóra zachowuje swoją jędrność i elastyczność. Dzięki zabiegom masażu limfatycznego zdecydowanie poprawia się również metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii, zarówno w skórze, jak i w mięśniach. Dodatkowo pozwala zapobiegać niewydolności krążenia, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych, co pozwala chociażby na pozbycie się efektu zimnych stóp. Z uwagi na swoje korzystne działanie masaż ten jest wykorzystywany w leczeniu i zapobieganiu cellulitu.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu limfatycznego

Masażowi limfatycznemu mogą się poddać zasadniczo wszyscy. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które wykluczają niektórych pacjentów z możliwości podjęcia się masażu. Przeciwwskazaniami do wykonywania masażu limfatycznego są m.in stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry, rany i uszkodzenia na skórze, zapalenie żył i zakrzepy, czy też wysokie ciśnienie tętnicze.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*